a.jpg

Je ten správný čas na prodej bytu?

Vážení čtenáři,

často se mně moji kamarádi a klienti ptají, jestli je ten správný čas na prodej nemovitosti. Já nerad odpovídám jednoslovně, proto jim vždy začnu vysvětlovat, jak za posledních pár let nemovitosti rapidně stouply na hodnotě, začnu jim ukazovat příklady z praxe, kde je jasně zřejmé jak se během 3 let dalo na koupi nemovitosti vydělat i milion korun. V tomto příspěvku bych rád na tuto otázku odpověděl i Vám a rovnou přikládám ukázky cenových nárůstů u srovnatelných bytů v letech 2014 až 2017. Z nich je patrné, jak bylo tempo růstu za posleních pár let vražedné a jak předběhlo tempo růstu celé ekonomiky.

Dnes v druhé polovině roku 2017 se nebojím tvrdit, že jsme již na cenovém vrcholu. Dle našich statistik se již tempo růstu cen během roku 2017 výrazně zpomalilo nebo dokonce zastavilo. To je vždy známka toho, že trh dosáhl svého maxima. Otázkou, na kterou ani já nemám přesnou odpověď zůstává, jak dlouhou
půjdou ceny tzv. po vrcholu, jak dlouhou se budou držet a zda nebo kdy dojde k prasknutí cenové bubliny. Proto pokud i vy uvažujete o prodeji bytu v Olomouci, ten správný okamžik již nastal. Neváhejte se poradit s našimi makléři, jsme Vám k dispozici.

Ing. Petr Korytar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Na výpis aktualit
Magazín

Realitní
magazín
č. 38 - Podzim 2017

prohlédnout

Sledujte nás

Starší články