stažený soubor.jpeg

Pozor na podvodníky pří hledání pronájmu !!!

Hledáte-li pro sebe a svou rodinu nový pronájem, dejte si pozor na podvodníky. Během letošního léta naletělo několik nešťastníků lákavým nabídkám pronájmů od fiktivních vlastníků nemovitostí.  

Jako lákadlo zapůsobilo, že ho nabízel údajně přímo vlastník, tudíž odpadl výdaj za zprostředkování realitní kanceláři. Nakonec, ale zájemci o pěkně bydlení u Olomoucka skončili v nastražené pasti podvodníka. Přišli o tisícové zálohy. Kriminalisté případy prověřují.

Hezké byty si vyhlédly v červenci dvě Olomoučanky. Poslaly zálohy a několik týdnů věřily, že dostanou od vysněného bydlení klíč. Jenomže nakonec přišly v září na policii oznámit, že se staly obětí podvodu. Zanedlouho se řady podvedených rozrostly. Dalšímu muži z se na internetu zalíbil olomoucký byt. S inzerentem si vyměnil několik e-mailů a obratem odeslal desetitisícovou zálohu. Druhý den čekal na klíče. „Následně zjistil, že na adrese, kde se měl byt nacházet, se žádný byt nenachází, ale jedná se o zcela jiný objekt. Do současné doby tak nemá klíče, ani mu nebyla vrácena uvedená částka a nabízející se osoba s ním přestala komunikovat,“ popsala Irena Urbánková mluvčí krajské policie.

 Těchto případů se za letošní rok objevilo několik. Podvodníci za mřížemi zatím nejsou. „Prověřování nadále probíhá,“ informovala za vyšetřovatele mluvčí. Policisté varují především před těmi inzeráty, které jsou až příliš výhodné. „Zájemce by si měl všímat recenzí na daný inzerát, neměl by se nechat zlákat až příliš výhodnou cenou a platbu doporučujeme provádět jen u prověřených inzerátů a ne předem, “vyjmenovala Urbánková“.          

Lidé mnohdy dávají přednost soukromým inzerentům před pronájmy zprostředkovanými realitními kancelářemi, protože ty požadují provizi za zprostředkování, obvykle ve výši jednoho nájmu. Z jejich služeb ovšem plynou jisté záruky. „Každého klienta, který chce přes naši kancelář pronajmout byt, prověřujeme“. Zjišťujeme si mimo jiné,  jestli je vlastníkem bytu. Pokud by nás přeci jen oklamal, pak zájemci o pronájem bytu veškeré zálohy okamžitě vrátíme a vzniklé náklady již řešíme sami s majitelem nemovitosti” ujistili ředitel Hanácké realitní kanceláře Ing. Petr Korytar“.        

 

zdroj: Olomoucký deník


Na výpis aktualit